MojAndroid

To, že sa Google zaujíma o oblasti, ktoré sa priamo netýkajú vyhľadávania či Androidu, je verejne známe. Nikoho preto neprekvapí, že vyhľadávací gigant kúpil ďalšiu spoločnosť. Tentokrát ide o Urban Engines, analytickú firmu zaoberajúcu sa dopravou v mestách. Google chce pomocou ich dát vylepšiť svoje mapy.

Lokálna analýza je dôležitá pre Urban Engines aj pre Google a naozaj sa tešíme na kombináciu našich síl, ktoré zameriame na pomoc organizáciám, aby mohli lepšie pochopiť, ako sa celý svet hýbe. – hovorí oficiálne vyhlásenie Googlu k tejto akvizícii.

Náš tip
Google Mapy začínajú zobrazovať maximálnu povolenú rýchlosť pri navigácii

Pre zatiaľ nie je známe, čo vylepší príchod Urban Engines v Google mapách, no rozhodne sa to v najbližšej dobe dozvieme. Najviac pravdepodobným je vylepšenie hlásenia o dopravných zápchach a inovácia pešej navigácie.

Zdroj: Engadget

19.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+