MojAndroid

Spoločnosť Google kúpi firmu Titan Aerospace, výrobcu dronov a bezpilotných lietadiel. O firmu mal začiatkom roka záujem aj Facebook, k dohode však nakoniec nedošlo a Facebook nakoniec minulý mesiac odkúpil iného výrobcu dronov. Spoločnosť Google je známa svojimi extravagantnými a futuristickými projektmi, takže kúpa spoločnosti na výrobu bezpilotných lietadiel zapadá do jej koncepcie. Podobným smerom sa však začína uberať aj Facebook ktorý okrem iného nedávno kúpil firmu Oculus, vývojára okuliarov umožňujúcich zobrazenie virtuálnej reality.

Náš tip
Facebook kupuje firmu Oculus VR, tvorcu okuliarov s virtuálnou realitou

Google plány drony okrem iného využiť vo svojom existujúcom projekte Loon, ktorého cieľom je pokryť internetovým pripojením odľahlé oblasti, kde operátori neposkytujú pripojenie. Výhodou pri tomto zámere môže byť unikátny solárny pohon dronov, ktoré vyvíja Titan Aerospace.  Napríklad model Solara 50 je pokrytý až 3000 solárnymi panelmi, ktoré spolu dodávajú 7 kW elektrickej energie. To stačí na udržanie tohto drona vo vzduchu počas celého dňa a dokonca aj noci. Teoreticky by tak bolo možné vytvoriť bezpilotné lietadlo, ktoré by mohlo lietať celé roky bez pristátia. Titan Aerospace dokonca vyvíja model, ktorý sa dokáže vznášať na jednom mieste.

https://www.youtube.com/watch?v=AIBxou0STfY

Zatiaľ nie je celkom jasné, akým spôsobom Google začlení drony do svojho projektu Loon. Možno budú len ďalej šíriť signál z pozemných staníc, ale do úvahy prichádza aj možnosť, že v niektorých oblastiach budú fungovať ako samostatné jednotky, teda budú jediným prostriedkom na poskytovanie pripojenia. Titan Aerospace bude zatiaľ fungovať pod vedením pôvodného riaditeľa vo svojich priestoroch v Novom Mexiku; cena, ktorú Google zaplatil, nebola zverejnená. Odhady však hovoria o  sume okolo 60 mil. dolárov.

Zdroj: androidcommunity.com

15.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+