MojAndroid

Skupina bývalých zamestnancov Googlu založila pred časom spoločnosť Cronologics. Tá pripravovala akúsi alternatívu k systému Android Wear s názvom Cronologics OS postavenú na Androide Lollipop a schopnú spustiť väčšinu Android aplikácií. Pod taktovkou tohto operačného systému pre inteligentné hodinky je už v predaji model CoWatch z dielne Alexa, ktorý predáva pod svojho značkou známy e-shop Amazon. Teraz paradoxne Google kupuje celý tím okolo Cronologics OS do svojej spoločnosti.

Cronologics-cowatch

Nepoznáme sumu ani presný dôvod spomínanej transakcie. Spoločnosť Cronologics však zverejnila oficiálne stanovisko na svojej internetovej stránke v zmysle : “Vidíme nové výzvy so systémom Android Wear a tešíme sa na našu novú spoluprácu s kolegami zo spoločnosti Google.” Je nepravdepodobné, že model Amazon Alexa CoWatch nájde pokračovateľa. Predpokladom je, že spoločnosť Google pripojí tím ľudí z Cronologics do vývoja Google Home a rozvoja Android Wear 2.0. Špekulácie poukazujú na nový model smartwatch od spoločnosti Google najskôr na začiatku, prípadne v priebehu roka 2017.

Zdroj: engadget.com

14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+