MojAndroid

Android Gingerbread, ktorý sa vo verzii 2.3 objavil po prvýkrát pred piatimi rokmi, pomaly ale isto dosluhuje. Teda, aspoň čo sa podpory nových Google API týka. Nové Google Play služby totižto už nebudú podporovať staršie verzie Androidu Gingerbread a Honeycomb (niekdajšia tabletová verzia Androidu).

Verzia 10.0.0 Google Play služieb a ich knižníc bude poslednou verziou, ktorá podporuje Android API level 9 (Android 2.3 Gingerbread). Ďalšia verzia bude vyžadovať minimálne verziu 14, teda Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich. Zmena sa udeje s príchodom knižníc vo verzii 10.2.0 začiatkom budúceho roka. Android Gingerbread momentálne beží už iba na 1,3% všetkých zariadení, čo nie je veľa. Navyše, vzhľadom na vek a rozšírenosť tejto verzie Androidu bolo len otázkou času, kedy Google preň zruší podporu. To, že sa tak deje práve teraz, tak nie je vôbec prekvapujúce.

Zdroj: Google 

23.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+