MojAndroid

Najnovšie úsilia spoločnosti Google smerujú na trh s inteligentnými hodinkami. Tam sa chce Google presadiť s vlastným softvérom Android Wear, ktorý do svojich hodiniek integrujú aj ďalší výrobcovia Android zariadení. Jedným z nich je aj Samsung, ktorý okrem hodiniek Gear Live s Android Wear predáva svoje vlastné hodinky Gear 2 a Gear Fit. Tie sú ale na trhu s vlastným systémom spoločnosti zvaným Tizen, prípadne so značne upraveným Androidom. Ako sa ale podľa najnovších informácií zdá, Samsung investuje do vlastného systému pre hodinky oveľa viac peňazí než do produktu s Android Wear. To sa samozrejme nepáči Googlu a Larrymu Page-ovi.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Gear Fit – nielen pre športovcov

Vznikol preto spor, ktorý vedú tieto spoločnosti už dlhšie. Google žiada Samsung, aby prestal s vývojom vlastného softvéru dovtedy, kým nebude hotový Android Wear a Samsungu sa zas nepáči to, že Android Wear nebude akceptovať žiadne nadstavby výrobcov. To je pre spoločnosť, ktorá väčšinu svojho marketingu zakladá na nadstavbe TouchWiz, neakceptovateľné. Táto žabo-myšia vojna tak bude zrejme trvať ešte niekoľko týždňov až mesiacov, pokiaľ sa spoločnosti nedohodnú. Pre Google by bolo ideálnym riešením to, že by do vývoja platformy Android Wear investoval priamo Samsung, pričom by sa hlavným produktom na tomto poli stali hodinky Samsung Gear Live. To sa ale nikdy nestane, nakoľko je tento produkt pre Samsung len “nutným minimom”. Uvidíme, ako sa celá situácia bude vyvíjať a ako celý tento spor nakoniec dopadne.

Zdroj: 9to5Google

21.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+