MojAndroid

Budúci utorok, 4. októbra si poriadne poznačte do svojho kalendára. Google tu totiž plánuje predstaviť hneď niekoľko noviniek a až teraz, tesne pred predstavením, si začíname uvedomovať, o aký veľký deň zrejme pôjde. Jeseň je už tradične obdobím, kedy sú predstavené nové Nexus smartfóny. Inak by to nemalo byť ani tento rok, no málokedy sa stane, že Nexus smartfóny možno ani nie sú najočakávanejšou novinkou, ktorú Google odhalí. Okrem smartfónov by sme sa totiž mali dočkať mnohých ďalších noviniek, ktoré možno úplne zmenia celý ekosystém Google.

Smartfóny Google Pixel a Pixel XL

Veľa pozornosti budú pútať ale práve nové telefóny Google Pixel a Pixel XL. Telefóny už neponesú označenie Nexus, no inak pôjde o štandardne kvalitné smartfóny, na aké sme z tejto línie zvyknutí. Telefóny by mali ponúknuť procesor Snapdragon 820, prípadne 821, 4 GB RAM, 32 GB vnútornej pamäte, skener odtlačkov prstov, kovovú konštrukciu, 12 MP hlavný fotoaparát, 8 MP prednú kameru a predinštalovaný systém Android 7.1 Nougat.

Niektoré špecifikácie sa môžu medzi zariadeniami mierne líšiť, no najväčší rozdiel bude vo veľkosti displeja – kým Pixel XL ponúkne 5,5″ panel, klasický Pixel príde s 5″ displejom. Na obrázku nižšie si môžete pozrieť porovnanie veľkostí so súčasným smartfónmi na trhu.

pixel_data-sizes_2

Nový Chromecast, Wi-Fi Router aj operačný systém

Okrem toho sa ale objavili informácie o tom, že Google pri telefónoch ani zďaleka nezostane. Očakávame predstavenie nového zariadenia Chromecast, ale aj Wi-Fi routeru. Okrem toho sa objavili informácie aj o tom, že spoločnosť predstaví hybridný operačný systém Andromeda. Malo by ísť o skĺbenie Androidu a Chrome OS, o ktorom sa špekulovalo už vlani. Vtedy sme sa toho napokon nedočkali, no je veľmi pravdepodobné, že už v utorok získame oveľa viac detailov o tomto operačnom systéme. Ten by totiž mohol znamenať skutočnú revolúciu v mobilných technológiách, a tak veríme, že nejde iba o planý poplach a Google nám skutočne odhalí viac informácií o tomto projekte.

andromeda

Ešte niečo?

Nie je to tak dávno, čo sa objavili aj informácie o tom, že Google plánuje predstavenie nového 7″ tabletu. Názov Nexus 7P zrejme nie je relevantný, keďže Nexus línia zariadení je už pravdepodobne minulosťou. Nič to ale nemení na tom, že Google skutočne môže predstaviť nový tablet, ktorý by dokonale ladil s líniou smartfónov Pixel. Novinka by mala ponúknuť špičkové špecifikácie vrátane procesoru Snapdragon 820, 4 GB RAM či 64 GB vnútornej pamäte. Aby toho nebolo málo, 7″ displej má mať výborné rozlíšenie 2560 x 1440 pixelov, vďaka čomu by mohlo ísť o skutočne skvelé oživenie tabletov od Google. Okrem toho by sme tu mali nájsť aj celkom schopný 13 MP fotoaparát, ktorý by mal byť dostačujúci na prípadné príležitostné fotografovanie.

Ktovie, čo ďalšie si pre nás Google budúci týždeň pripraví. My v redakcii sa už teraz chystáme na tento veľký deň a všetky aktuality vám sprostredkujeme akonáhle to bude možné. Zatiaľ nám môžete v diskusii nechať vaše názory, prípadne sa môžete podeliť o to, čo by ste chceli v utorok od Google vidieť vy.

1.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+