MojAndroid

Čo bolo mnohými pádmi doteraz skloňované, sa na tohtoročnom Google I/O stalo skutočnosťou. Spoločnosť Google totižto konečne vylepšila svoju sociálnu sieť Google+ a pridala do nej to, čo mnohým doposiaľ veľmi chýbalo – Stretnutia (angl. Events). A musíme vám povedať, že Stretnutia prinášajú funkcie, o ktorých sa mnohým z vás ani nesnívalo. Čítajte ďalej a dozviete sa viac!

Sociálna sieť spoločnosti Google doposiaľ neuspela tak, ako si to Google predstavoval. Neustále totižto tejto sieti klopal na dvere gigant s “F” na začiatku mena, ktorý si ľudia obľúbili natoľko, že ich len veľmi ťažko presvedčíte, aby ho opustili. To však môžu zmeniť práve novinky v Google+, ktoré boli vytvorené presne za týmto účelom – prilákať nových ľudí. A to sa môže stať skutočnosťou, pretože so Stretnutiami v Google+ môže byť váš život oveľa jednoduchší. Google vytvoril stretnutia tak, aby ste ich mohli využívať pred, počas aj po samotnom stretnutí či akcii a aby ste sa na jednej centrálnej stránke dozvedeli všetky informácie, detaily a novinky, ktoré sa s danou akciou spájajú. Samozrejme, že nechýba ani spojenie s ostatnými produktami spoločnosti Google, ako je napríklad Google Kalendár.

Pred

Stránka Stretnutia (Events) na Google+ je vstupnou bránou pre vytvorenie novej udalosti. Na tejto stránke vyplníte a zadáte všetky detaily a informácie, ktoré sú potrebné a dôležité pre ostatných – kde, kedy, kto, prečo a prečo nie. Môžete pozvať hocikoho, na kom vám záleží alebo ho jednoducho pri tejto udalosti potrebujete a nezáleží na tom, či používa Google+ alebo nie. To je obrovské plus oproti konkurencii! Google týmto spravil veľký krok dopredu, aj keď sa neustále snaží prilákať ľudí, aby sa zaregistrovali v niektorej z Google služieb. Udalosť, na ktorú svojich známych, priateľov alebo rodinu pozvete, sa im zobrazí na jednej stránke, nezávisle od Google+, takže k nej získa prístup naozaj každý. Na tejto stránke môžte neustále kontrolovať, kto svoju účasť potvrdil alebo na poslednú chvíľu odvolal. A ako bonus, udalosť, ktorú si vytvoríte alebo pri ktorej potvrdíte svoju účasť, sa vám automaticky zapíše do vášho Google Kalendára. Ten vás dokonca upozorní aj na situáciu, keď sa novo potvrdená udalosť koná počas už potvrdeného stretnutia či udalosti vo vašom kalendári. Výborné.

Google nezabudol ani na témy. Udalosť si môžete graficky upraviť podľa bannera v jej vrchnej časti. Na výber máte niekoľko bannerov od spoločnosti Google, ktoré boli vytvorené pre špeciálne udalosti, no vybrať si samozrejme môžete aj vlastný obrázok, ktorý danú udalosť vystihuje ešte viac. Vami vytvorená udalosť sa tak stane ešte viac osobnejšou, čo v ľuďoch bude evokovať pocity a spomienky. A možno vďaka nim stlačia na svojom PC alebo vo svojom Androide tlačidlo Idem!

Počas

Mnohé siete sa venujú danej udalosti len dovtedy, kým nenastane jej začiatok. Google je však značne popredu, čo potvrdzujú aj ich nové Eventy. Zábava začína až po začiatku párty či rodinného stretnutia. Google sa totižto rozhodol využiť funkciu okamžitého uploadu (angl. instant upload), na ktorú je taký hrdý. Táto funkcia sa v Stretnutiach odzrkadlila v tzv. Párty móde, ktorý umožňuje všetkým účastníkom danej udalosti či oslavy okamžitý upload fotografií, ktoré na mieste odfotografovali, takže budú všetky fotografie ihneď dostupné na stránke danej udalosti pre všetkých. Takže žiadne čakanie na príchod domov, cestu vlakom či voľnú chvíľu, fotografie sú na stránku udalosti uploadované hneď a tak si ich môže vychutnať aj ten, ktorý na danú párty, pracovný meeting alebo narodeninovú oslavu nemohol prísť. Svoju radosť z novo otvoreného darčeku tak môžete zdieľať aj s babičkou, ktorá je na druhej strane sveta, v priebehu niekoľkých sekúnd.

Po

Jednou z najlepších vecí na Stretnutiach od Googlu je to, že po udalosti nájdete na centrálnej stránke všetky fotografie od všetkých ľudí, ktorí sa jej zúčastnili. Skončila sa tak éra “zháňania” fotografií, keď ste museli vytvárať jeden spoločný album a pilne ho zdieľať medzi ľudí, ktorých ste na udalosti videli. Google myslel naozaj na všetko a tak nájdete na centrálnej stránke všetky zábery. Tie si môžete dokonca aj deliť podľa rôznych vlastností. Na vrchu sa vám zobrazia vždy najpopulárnejšie snímky, takže vždy budete vedieť, kto sa na párty prvý opil do nemoty alebo ktorá baba si dala prvá dole tričko. Medzi najpopulárnejšími snímkami tak nájdete fotografie s najväčším počtom komentárov, +1 a tie, ktoré vaši priatelia zdieľali najčastejšie. Ďalšie fotografie si môžete roztriediť podľa toho, kto na nich je, kto ich odfotil alebo chronologicky. Celú párty si tak môžete prezrieť od začiatku aj na druhý deň doma na PC pomocou stoviek fotografií zoradených chronologicky. A aby sme nezabudli, samozrejme, že si môžete Party mód počas udalosti vypnúť a fotografie na stránku pridať neskôr. Vďaka Googlu to bude samozrejme jednoduché a rýchle.

Záver

Google si na Google I/O so sebou priniesol hneď niekoľko výborných vychytávok. Okrem nových zariadení Nexus Q či tabletu Google Nexus 7 stoja za zmienku určite aj tie softvérové vychytávky a novinky ako napr. nový Android 4.1 Jelly Bean či vyššie spomínané Google Events. Tie ponúkajú naozaj zaujímavé funkcie, ktoré môžete využiť nielen počas pracovných pohovorov či na organizovanie párty, ale aj napríklad na organizovanie rodinných stretnutí. Vďaka Googlu vaše stretnutia už nikdy nezapadnú prachom, nikdy na ne nezabudnete a nikdy pre vás nebudú jednoduchšie. Stačí, aby sa potvrdili svoju účasť, odfotili všetko, čo sa vám páčilo a odišli s úsmevom na tvári. O ostatné sa postará Google a jeho Stretnutia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

28.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+