MojAndroid

Google klávesnica pre Android dostáva veľkú aktualizáciu, ktorá prináša niekoľko významných noviniek. Nejde pritom len o malé vylepšenia či opravy chýb, ale o úplne nové funkcie, ktoré predtým klávesnici od Googlu chýbali. Update vo verzii 5.0, prináša napríklad zmeny v rozložení a vzhľade klávesnice, ale aj novinky z oblasti písania.

Google klávesnica po novom umožňuje napríklad zmenu výšky a zapnutie okrajov klávesov, ktoré v najnovších témach chýbali. Google ale z ponuky tém vyradil motívy Hololens. Po novom klávesnica podporuje tiež rozloženie pre písanie jednou rukou, ktoré je dostupné po dlhom stlačení čiarky. K dispozícii sú aj nové klávesové skratky pre emoji a klávesu s číslami, vďaka ktorým sa k nim dostanete rýchlejšie ako v predchádzajúcich verziách aplikácie.

Google vylepšuje aj písanie gestami. Návrhy slov sa teraz zobrazujú v samostatnom paneli a pribudlo aj gesto pre mazanie celých slov – stačí prejsť prstom sprava doľava z klávesy delete. Pomalým posunom označíte slová, tie sa následne pustením prsta z displeja vymažú. Rýchle a praktické. Skvelou správou je tiež to, že písanie gestami je teraz podporované aj v slovenčine. Vylepšení je však viacero. Ich kompletný zoznam vám prinášame nižšie:

  • Možnosť zobraziť okraje okolo klávesov
  • Mód pre písanie jednou rukou
  • Zobrazenie symbolov pri dlhšom podržaní klávesy
  • Nastaviteľná výška klávesnice
  • Zdieľanie úryvkov pre zlepšenie predikcie klávesnice
  • Dlhým podržaním a posunom je možné odstrániť návrhy slov
  • Náhľad navrhovaného slova pri písaní gestami
  • Mazanie celých slov pomocou posuna prsta sprava doľava z klávesy delete
  • Posun kurzora pomocou pohybu prsta po klávese medzerník (space bar)
  • Rýchlejší prístup k numpadu a emoji

Ako môžete vidieť, Google skutočne prináša množstvo noviniek, ktoré sa oplatí vyskúšať. Google klávesnica tak dostáva výborný update, ktorý ju robí ešte lepšou ako kedykoľvek predtým, vďaka čomu v mnohom dobieha aj svoju konkurenciu. Ako to už ale býva zvykom, spoločnosť ho sprístupňuje postupne. Ak ste ho ale ešte nedostali, tak nemusíte čakať. Stačí si nainštalovať APK súbor, ktorý stiahnete z odkazu nižšie.

–> Stiahni APK Google klávesnice v 5.0 <–

 

3.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+