MojAndroid

Klávesnica Google je dnes súčasťou mnohých Android zariadení a od svojich počiatkov prešla skutočne zaujímavým vývojom. Dnes už nejde iba o núdzové riešenie v prípade, že vaša iná preferovaná klávesnica zlyhá, ale o celkom obľúbenú alternatívu pre mnohých používateľov. Spoločnosť chce teraz svoju klávesnicu priniesť aj na konkurenčnú platformu iOS, kde pribudla možnosť využívania alternatívnych klávesníc iba nedávno.

Teraz je pre iPhone a iPad k dispozícii viacero populárnych klávesníc, no stále mnohí používatelia využívajú tú predinštalovanú od Apple. Oproti tej má Klávesnica Google niekoľko výhod vrátane písania gestami a ďalších funkcií. Vo verzii pre iOS by ale mala ponúknuť iný dizajn a aj iné možnosti, medzi ktoré bude patriť rýchle vyhľadávanie animácií GIF či iných súborov priamo z prostredia klávesnice.

A tu je zrejme jeden z hlavných dôvodov, prečo chce Google svoju klávesnicu priniesť aj pre iOS. Podľa niektorých výskumov totiž polovica majiteľov smartfónov nevykoná v priemere ani jedno vyhľadávanie za deň, zatiaľ, čo majitelia počítačov vykonajú približne 1,23 vyhľadávaní denne. Rozdiel je spôsobený napríklad aj tým, že na počítači často využívame vyhľadávanie pre rýchle spustenie známej služby (Gmail, Facebook,…), čo na mobilnom zariadení riešime spustením aplikácie. Stále ale platí, že vyhľadávač je jedným z hlavných zdrojov príjmov pre Google a je logické, že spoločnosť chce, aby sme túto službu využívali čo najčastejšie.

Tieto informácie pochádzajú zo zatiaľ neoverených zdrojov, a tak nevieme, kedy by mala byť nová klávesnica prístupná. Je ale zaujímavé vidieť, ako sa internetový gigant angažuje aj vo vývoji pre konkurenčnú platformu. Je ale očividné, že aj tu má Google obrovský potenciál dosahovania ziskov a lákania používateľov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

23.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+