MojAndroid

Obľúbená Google klávesnica získava teraz zaujímavú aktualizáciu. Tá ponúka nové funkcie, ktoré si doteraz mohli vyskúšať iba testeri nového systému Android N. Odteraz si ale novinky môže vyskúšať každý, kto má na svojom zariadení nainštalovanú populárnu klávesnicu od Google.

Aké novinky máme na mysli? Jedná sa napríklad o možnosť vyberať si medzi témami klávesnice. Vďaka tomu si budete môcť lepšie prispôsobiť celkový zážitok z používania aplikácie. Medzi témami nájdete viacero vkusných riešení a bude iba na vás vybrať si tú, ktorá sa vám bude páčiť najviac. Ďalšou výraznou novinkou je podpora pre emoji štandardu Unicode 9. Vďaka tomu budú emoji kompatibilné so všetkými platformami, ktoré tento štandard implementovali alebo ho v budúcnosti implementujú a nestane sa, že by sa miesto emoji zobrazil iba nevkusný krížik.

Hoci nejde o žiadne prevratné novinky a mnohé iné klávesnice už tieto funkcie ponúkajú, je skvelé vidieť, že Google nezaostáva ani v tomto smere. Ak máte radi čistý vzhľad natívneho Androidu a nechcete si telefón plniť aplikáciami tretích strán, potom vás možno novinky v aplikácii Google klávesnica potešia. Update je teraz postupne uvoľňovaný medzi používateľov a ak ho ešte nemáte nainštalovaný, skontrolujte jeho dostupnosť v obchode Play napríklad aj widgetom pod článkom. V opačnom prípade si aktualizovanú aplikáciu môžete stiahnuť aj prostredníctvom odkazu, ktorý nájdete nižšie.

Odkaz na stiahnutie APK – Google klávesnica 5.1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: DigitalTrends via PhoneArena

15.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+