MojAndroid

Tí z vás, ktorí vlastnia Nexus zariadenie, v ňom majú predinštalovanú klávesnicu Google. Tá je ale dlhšie dostupná už aj v obchode Play, takže si ju môže stiahnuť a používať ktokoľvek. Najnovšia verzia tejto klávesnice prináša niekoľko vylepšení, medzi ktoré patria napríklad hovorené emotikony či nová poloha pre tlačidlo na zadávanie hlasu. Google vo svojej klávesnici opravil aj doteraz prítomné chyby a nedostatky.

Hovorené emotikony sa zahraničným redaktorom podarilo objaviť v zdrojovom kóde, no ich zadávanie zatiaľ nefunguje korektne. V budúcnosti ale bude možné zadať rôzne “smajlíky” tým, že poviete napríklad “sad face”. Podobných výrazov bude táto klávesnica podporovať stovky až tisíce, takže sa bude treba iba naučiť, akým výrazom je vyjadrený daný emotikon a potom ho zadať spolu s textom hlasom. Ako vždy, aj teraz je táto klávesnica dostupná na stiahnutie vo forme APK súboru, pričom by sa do niekoľkých dní mala objaviť aj v obchode Play. Ak vás zaujala, stiahnite si ju kliknutím na tento odkaz.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: AndroidPolice

11.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+