MojAndroid

Vyhľadávací gigant Google sprístupnil v marci novú službu s názvom Google Keep, vďaka ktorej môžete svoje poznámky a myšlienky zapisovať priamo do svojho mobilného zariadenia. Ako už iste viete, aplikácia pre Android umožňuje aj dôležitú synchronizáciu obsahu medzi všetkými zariadeniami, ktoré používateľ vlastní ako aj prezeranie na webe prostredníctvom Google Drive. Dnes sa však jej využitie rozšírilo o možnosť nainštalovať si službu do prehliadača Google Chrome, prostredníctvom Chrome Web Store.

Google Keep chrome

Rozšírenie Google Keep pre Chrome sa po nainštalovaní vyzerá na prvý pohľad podobne ako bežná desktopová aplikácia. Po kliknutí na odkaz sa totižto otvorí malé okno prehliadača tak, ako to môžete vidieť na obrázku. Všetko čo vytvoríte sa synchronizuje aj s vašim Android zariadením a v prípade, že stratíte pripojenie k internetu, poznámky sa nahrajú ihneď keď sa spojenie obnoví. Rozšírenie však neponúka také rozsiahle možnosti, ako mobilná aplikácia.

Hoci Google Keep musí prekonať ešte dlhú cestu, než plne nahradí ostatné riešenia ako Any.DO alebo Evernote, ktoré sú na trhu už dlhú dobu, je výborné vidieť, že Google pracuje na novej službe a pravidelne prináša novinky. Ak vás zaujala možnosť pridávať poznámky na Google Keep aj z prehliadača, rozšírenie si môžete nainštalovať kliknutím na tento odkaz, ktorý vás zavedie do Chrome Web Store.

Zdroj: Google drive blog

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+