MojAndroid

Obľúbená aplikácia na ukladanie a správu poznámok Google Keep získava drobnú, no veľmi zaujímavú aktualizáciu. Veľa sa toho v aplikácii nezmenilo, no výrazné vylepšenie zaznamenala funkcia vyhľadávania. Po novom vám totiž aplikácia automaticky navrhne oblasti, podľa ktorých by ste mohli poznámky vyhľadávať.

Tieto oblasti sú vygenerované dopredu ešte pred tým, ako zadáte heslo pre vyhľadávanie. Vaše poznámky sú analyzované a tieto oblasti sú vytvorené na základe viacerých poznámok, ktoré sem patria. Ak si napríklad do Google Keep ukladáte poznámky týkajúce sa iba niekoľkých tém, tieto témy by sa vám mali automaticky zobraziť. Aktualizácia s touto funkciou je teraz postupne uvoľňovaná na mobilné zariadenia s Androidom, iOS a dostupná bude už čoskoro aj vo webovej verzii. My sme aktualizáciu ešte nedostali, no je to zrejme iba otázka niekoľkých hodín, nanajvýš dní, kedy bude k dispozícii aj pre nás.

Zdroj: Google Docs (Twitter) via Android Central

30.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+