MojAndroid

Sú to už 4 roky, odkedy spoločnosť Google predstavila nový grafický smer v rozhraní jej systému Android a jej mobilných aplikácií nazvaný material dizajn. Za tú dobu systém aj niektoré aplikácie prešli viacerými grafickými zmenami v rámci tohto nového smeru. Niektorým sa ale material dizajn dlhodobo vyhýbal. Jedným z nich bola aj Google kalkulačka. To sa ale tento týždeň zmenilo. Zmeny v dizajne u aplikácie Google kalkulačka vo verzii 7.5 oproti predošlej verzii 7.4 môžete vidieť na nasledujúcich obrázkoch.

Zatiaľ čo u predošlej verzie sa rozšírené matematické funkcie zobrazovali nad základným počítadlom, tak po novom sa vysúvajú z bočného pravého panelu. Základné počítadlo už nie je tmavo šedej farby, ale bielej. Táto zmena asi nebude vítaná u majiteľov smartfónov s AMOLED displejmi. Zmenou prešiel aj font zobrazovaných čísiel výpočtu, ktorý je po novom tučnejší Product Sans, a tým lepšie viditeľnejší. Aktualizácia na novú verziu má veľkosť 1,7 MB.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
18.9.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+