MojAndroid

Spoločnosť Google aktualizovala vzhľad svojho Google Kalendára vo webovom prostredí. Hoci Android používateľom nie je neznáma ani mobilná aplikácia, mnohí používatelia využívajú kalendár od Google aj priamo v desktopovom prehliadači. Kým mobilná verzia získavala postupné aktualizácie vrátane nového dizajnu, na tú webovú sa akosi pozabudlo. To už ale neplatí a všetci používatelia teraz môžu vyskúšať modernejší vzhľad Google Kalendára na webe.

Material dizajn a nové funkcie

Dizajn viac ladí s ostatnými produktmi Google, na prvý pohľad pôsobí kalendár prehľadnejšie a krajšie. Zmeny sa ale neudiali iba na povrchu. Nová verzia kalendára prináša niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré sme doteraz vo webovom rozhraní využívať nemohli.

Pribudla možnosť v rámci udalostí pridávať informácie o konferenčnej miestnosti. Toto ocenia najmä tí používatelia, ktorí využívajú balíček služieb od Google v práci. Odteraz bude možné pridať názov miestnosti či jej kapacitu, vďaka čomu sa budú vedieť samotní zúčastnení lepšie zorientovať priamo v popise udalosti v aplikácii kalendáru.

Ďalej pribudla možnosť pridať do popisu formátovaný text a dokonca aj hypertextové prepojenia. Vďaka tomu sa zníži potreba posielania dodatočných mailov k správam – všetky dôležité informácie bude možné prakticky zahrnúť do popisu udalosti.

Poslednou novinkou je zobrazenie viacerých kalendárov vedľa seba v stĺpčekoch. Toto znovu ocenia najmä zamestnanci, ktorí majú často naimportovaných viacero kalendárov a môžu takto sledovať jednotlivé udalosti napríklad v rámci tímov, či lepšie rozdeliť pracovné od súkromných udalostí.

Zatiaľ iba skúška, neskôr permanentné zmeny

Nová verzia kalendáru sa začína zobrazovať postupne. Ak ju chcete vyskúšať už teraz, pomôže vám tento odkaz. Po kliknutí naň sa zobrazí stará verzia kalendára Google s tým, že v pravo hore uvidíte modré tlačidlo s textom Použiť nový kalendár. Po kliknutí na tlačidlo sa zobrazí nový dizajn, no napríklad v našom prípade sa po zatvorení a znovu otvorení kalendára objaví starý dizajn. Musíme znovu kliknúť na ten istý odkaz, aby sa zobrazil kalendár v novom šate. Je preto možné, že ešte niekoľko dní bude trvať, kým bude nová verzia nastavená na stálo. Vzhľad a funkcie nového Google Kalendára si však môžete vyskúšať už teraz.

Zdroj: Google via Android Authority

18.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+