MojAndroid

Google oznamuje, že od 7. januára budúceho roka už nebudú k dispozícii SMS upozornenia z Google Kalendára. Keďže Kalendár disponuje aj in-app upozorneniami, používatelia budú mať stále možnosť byť upovedomení o svojich udalostiach, bez ohľadu na svoje zariadenie alebo pripojenie.

SMS zatiaľ nahradí e-mail

Ak používateľ pred tým dostával upozornenia zo služby Kalendár prostredníctvom SMS, tieto budú nahradené spomínanými in-app notifikáciami alebo e-mailom. Upozornenia budú zobrazované nasledovnými spôsobmi: Ako notifikácia vo webovom prehliadači, ktorý má otvorený Kalendár alebo v mobilnom zariadení s nainštalovanou Google Calendar aplikáciou. Ďalší spôsobom upozornenia je spomenutý e-mail, ak mal používateľ predtým nastavené SMS notifikácie pre nové udalosti, zmenu či zrušenie udalosti.

Google informuje, že pracuje na zmenách v Kalendár API, aby “vynahradili” túto zmenu. O novinkách vás určite budeme informovať.

Náš tip
Prečo by ste mali prestať používať SMS notifikácie o pohyboch na účte?

22.11.2018
Zdroj: gsuiteupdates
  • Rolls

    Caute,

    je moznost nastavit v desktopovom G. kalendari (pri mesacnom nahlade), aby som videl vsetky udalosti dna? V casti nastavenia “Hustota a farba” mam zvolene – kompaktna… Vidim, max. 4 udalosti dna, potom je tam uz len rozklikavacie “x dalsie”

    Patram dlhsie obdobie, ale bez uspechu…

+