MojAndroid

Rôzne útoky podvodníkov na internetové služby alebo mobilné aplikácie za účelom získania prístupu k bankovým účtom dnes nie sú ničím neobvyklým. V posledných rokoch boli napríklad Android aplikácie infikované rôznym malvérom, ktorý sa snažil na pozadí získať používateľove dáta alebo dokonca sám uskutočniť bankový prevod z jeho kreditnej karty.

Vynaliezavosť podvodníkov ale asi nepozná hranice a občas sa objaví nový spôsob, akým sa chcú dostať k peniazom. Najnovším spôsobom je využívanie notifikácií v aplikácii Google Kalendár.

V mobilnej aplikácii má totiž Google Kalendár v základe nastavené automatické pridávanie pozvánok udalostí z Gmailu. A zatiaľ čo na neznámy mail už používatelia väčšinou nereagujú, na notifikáciu pozvánky alebo udalosti vytvorenej pomocou neho v dôveryhodnej aplikácii Google Kalendár už áno.

Stačí, aby následne notifikácia upozorňovala na nevybranú výhru, ktorú získate tým, že zadáte údaje k svojmu bankovému účtu a podvod je na svete. Momentálne jediným spôsobom prevencie je vypnutie automatického pridávania udalostí z Gmailu.

Ako vypnúť automatické pridávanie udalostí v aplikácii Google Kalendár?

  1. Spustite aplikáciu Google Kalendár
  2. V ľavom hornom rohu aktivujte cez trojitú mriežku postranný panel
  3. Choďte do Nastavení
  4. Vyberte Udalosti z Gmailu
  5. Deaktivujte funkciu Udalosti z Gmailu
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
25.6.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+