MojAndroid

Aplikácia Google Kalendár dosiahla v piatok 10. mája v Google Play miliardu stiahnutí. Niekto by povedal, že jedna z najstarších Google aplikácií takýto miľník musela dosiahnuť už dávno. Nie je tomu tak. Hlavným dôvodom je, že Google Kalendár nie je narozdiel od Gmailu a Google Máp súčasťou balíka GMS (Google Mobile Services), ktorí výrobcovia inštalujú do svojich smartfónov. Pre kalendár poskytujú často vlastnú aplikáciu, ktorá má okrem často podobného vzhľadu ako aplikácia Google Kalendár aj prepojenie na samotnú službu Google Kalendár cez váš Google účet.  Tým pádom nemá používateľ potrebu inštalovať originálnu aplikáciu.

Google Kalendár prešiel v posledných rokov veľkou zmenou dizajnu na Material dizajn. Viac než samotná aplikácia je ale dôležitejšia cloudová služba Google Kalendár, ktorú má k dispozícii každý majiteľ Google účtu. Vo webovom rozhraní alebo aj samotnej aplikácii si môže plánovať a upravovať úlohy na jednotlivé dni, upozornenia, poznámky, pridávať cudzie kalendár alebo zdielať svoj vlastný s inými ľuďmi, prípadne ho prepojiť s inými Google službami ako je Gmail. Službu Google Kalendár môžu využívať a synchronizovať z nej dáta aj aplikácie iných výrobcov. Vďaka tomu sa stala najrozšírenejšou cloudovou službou pre kalendár.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
13.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+