MojAndroid

Google I/O sa niesol v znamení nových služieb a aplikácií. Google predstavil nový Google+ a spolu s ním aj chatovaciu aplikáciu Hangouts, ktorá nahradila Google Talk. Dočkali sme tiež demonštrácie novej verzie Google Maps, ktorá však bude dostupná až v lete. Novinkami sú Google Play pre vzdelávanie, herné centrum Play Games a aktualizácií sa dočkali aj aplikácie Google Search a Google Play Music.

Google Play Music

Na Google Play sa objavila aktualizovaná verzia Play Music. Hoci služby tejto hudobnej aplikácie na Slovensku a v Českej republike veľmi nevyužijete, môžete ju použiť ako prehrávač vašej hudobnej zbierky. Kompatibilná je s Androidom 2.2 a vyšším. Zoznam noviniek, ktoré prináša najnovšia verzia môžete vidieť nižšie.

Play Music_2 Play Music 2

 • Úplne nové používateľské prostredie
 • Podpora pre predplatné All Access pre neobmedzený stream hudobných skladieb. Funguje zatiaľ len v USA
 • Prístup ku všetkým kľúčovým službám All Access- nová sekcia pre objavovanie novej hudby, rádio, pridávanie albumov do knižnice, zdieľanie a prihlasovanie k playlistom.
 • Odstránenie skladby z playlistu alebo z fronty pomocou gesta
 • Posun skladieb gestom
 • Prepnutie na album alebo skladateľa z ktorejkoľvek skladby
 • Nová stránka Listen Now pre ľahšie vyhľadanie skladieb na prehrávanie
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Search

Google Search už dávno nie je len obyčajným nástrojom na vyhľadávanie, ale jeho súčasťou je aj hlasový asistent Google Now. Aktualizovaná verzia prináša ďalšie funkcie, ktoré ho robia ešte viac inteligentným.

Google Search2 Google Search

 • Pridaná podpora pre pripomienky – v Google Now môžete hlasom zadať pripomienku napríklad na to, aby ste nezabudli kúpiť mlieko “Remind me to buy milk this evening”
 • Zobrazenie pripravovaných kníh, hudobných albumov, TV relácií a video hier, ktoré by sa vám mohli páčiť
 • Verejná doprava v reálnom čase (len vo vybraných mestách)
 • Posledný vlak domov (len v Japonsku)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Hangouts

Nová služba pre komunikáciu združuje Google+ Messenger a Google Talk do jednej aplikácie. Hangouts ponúka všetko, čo by ste od dobrej komunikačnej služby očakávali, vrátane notifikácií, zdieľania fotografií, video hovoru a skupinového chatu. Viac podrobností sa dozviete v článku => Google spustil novú službu Hangouts

hangouts2 hangouts

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

16.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+