MojAndroid

Konferencia Google I/O je každoročne najväčším stretnutím webového giganta a developerov z celého sveta. Každý rok na tomto podujatí Google predstavuje nové Android zariadenia a takmer pravidlom sa stalo aj predstavenie novej verzie Androidu. Ani jeden z týchto predpokladov sa však tento rok nenaplní. Na Google I/O 2013 sa totižto nedočkáme nového systému Android 5.0 Key Lime Pie ani novinky X-Phone od Motoroly.

Google-IO

Google I/O sa bude konať medzi 15. a 17.májom, čiže už o pár týždňov. Google na ňom však nepredstaví nový Android 5.0 Key Lime Pie, nakoľko sa predstavenie tejto verzie Androidu oneskorí o 2 až 4 mesiace. Google chce totižto nechať výrobcom Android zariadení viac času, aby systém upravili a vložili vo finálnej podobe do svojich nových zariadení. Dlho očakávaný Android tak bude dostupný zrejme až v lete, pričom je celkom možné, že Google kvôli jeho predstaveniu pripraví špeciálnu udalosť.

x-phone

Na konferencii spoločnosti Google sa nedočkáme ani novinky od firmy Motorola, ktorá už niekoľko mesiacov patrí práve pod spoločnosť Google. Pripravovaný Google/Motorola X-Phone totižto ešte stále nie je pripravený, a tak spoločnosť predstaví aspoň vylepšenú verziu aktuálneho smartfónu Nexus 4. Ten by sa mal dočkať 32 GB pamäťovej verzie a pridaná by mala byť aj podpora pre LTE sieť. Povráva sa aj o malej zmene dizajnu, detaily však zatiaľ nie sú dostupné. Cena 32 GB LTE Nexus 4 by sa mala pohybovať na úrovni 349 USD (cca 270 EUR).

LG-Nexus-4-add2

Zmenu zažijú aj aktuálne sa predávajúce verzie s 8 a 16 GB vnútornej pamäte. Ich cena by po tomto dátume mala klesnúť na 299 USD (230 EUR) pre 16 GB verziu a 8 GB verzia by mala po Google I/O stáť iba 249 USD (190 EUR), pričom je celkom možné, že túto pamäťovú verziu spoločnosť stiahne z pultov predajní. Pri príležitosti predstavenia nového Androidu 5.0 Key Lime Pie neskôr v tomto roku spoločnosť zrejme predstaví aj Google X-Phone, necháme sa však prekvapiť a uvidíme, aké konkrétne informácie nám Google v najbližšom období prinesie.

Zdroj: PhoneArena

23.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+