MojAndroid

Spoločnosť Google sa bude pravdepodobne snažiť v nasledujúcom roku dohnať konkurenciu aj prevedením svojich nových Pixel smartfónov. Naznačujú to informácie, ktoré poukazujú na spoluprácu s juhokórejskou spoločnosťou LG Display.

Náš tip
Predali sa dva milióny smartfónov Google Pixel a Pixel XL. Je to veľa či málo?

Predmetom spolupráce je príprava zakrivených OLED panelov práve pre nové pripravované Google Pixel smartfóny. Práve spoločnosť Google je pripravená minúť takmer miliardu dolárov na vývoj nových tenších, pružnejších a zakrivených displejov z dielne LG Display. Konkrétne má ísť o čiastku približne 880 miliónov dolárov.

Náš tip
Google Pixel 2 bude opäť prémiovým smartfónom s vysokou cenovkou

Podľa kórejského zdroja Electronic Times zatiaľ spoločnosť LG Display dohodu nepotvrdila. V hre je tiež spolupráca LG s kórejským výrobcom Samsung. Dôvodom na takto výraznú investíciu Googlu môže byť tiež kritika. Tá smerovala práve na pomerne hrubé rámčeky nad displejom, pod displejom a tiež po stranách na aktuálnych modeloch Google Pixel a Google Pixel XL.

Zdroj: androidcentral

11.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+