MojAndroid

Blíži sa tohtoročná konferencia Google I/O 2019. Pred časom bol potvrdený jej oficiálny dátum konania. Teraz však máme možnosť bližšie sa pozrieť na to, čo všetko nám prinesie. A tento rok to nebude len o softvéri. Predstavení budú aj dvaja členovia novej strednej triedy smartfónov od Google.

Hlavná téma bude nový Android Q

Google I/O 2019 sa uskutoční už 7. mája a potrvá až do 9. mája. Počas dvoch dní očakávame viacero noviniek z dielne Google. Nepochybne je však verejnosť najviac zvedavá na nový operačný systém Android Q. Ten je už momentálne dostupný na beta testovanie. Túto príležitosť sme v redakcii využili aj my.

Na konferencii sa síce pravdepodobne nedozvieme oficiálny dátum spustenia, no prezradené budú všetky detaily
Na konferencii sa síce pravdepodobne nedozvieme oficiálny dátum spustenia, no prezradené budú všetky detaily

Hoci sa na konferencii pravdepodobne nedozvieme dátum prvých oficiálnych aktualizácií na Android Q, mali by sme sa dozvedieť všetky potrebné detaily. Dosť sa bude hovoriť aj o Google Assistantovi. Predstavené budú nové míľniky či dokonca funkcie. Nezabudne sa ani na Google Duplex a novú kontroverznú funkciu. Umelá inteligencia by mala byť schopná vo vašom mene vybavovať telefonáty a rezervácie.

Google I/O 2019 nielen v znamení softvéru

Je takou nepísanou tradíciou, že konferencia Google I/O 2019 sa točí hlavne okolo softvérových noviniek. Pravda, Google celý sa sústredí hlavne na softvér. Napriek tomu sa tohto roku dočkáme aj niekoľkých nových hardvérových noviniek.

google pixel 3a 3a xl predstavenie
Okrem Androidu Q sa veľa ľudí teší na predstavenie nových Pixelov 3a a 3a XL

Hlavnou novinkou je nepochybne dvojica smartfónov Google Pixel 3a a 3a XL. Tá zaútočí overeným čistým Androidom na strednú triedu, do ktorej navyše prinesie “pixelovskú” kvalitu fotenia. Okrem nich je tu ešte aj prvok inteligentnej domácnosti, Google Nest Hub Max. Aj ten sa na Google I/O 2019 očakáva. O novinkách z tejto konferencie vás budeme pravidelne informovať, aby vám neušla žiadna z nich.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
I/O Extended 2019 Bratislava: Vychutnajte si konferenciu Google v priestoroch Sygic

Náš tip
Google Pixel 3a a Pixel 3a XL: Nové rendery potvrdzujú známe parametre

5.5.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+