MojAndroid

Spoločnosť Google každý rok usporadúva udalosť Google I/O, ktorá je v zásade najväčšou konferenciou týkajúcou sa softvérových produktov spoločnosti Google. Posledné roky tu už tradične púta pozornosť predstavenie nového systému Android a inak to zrejme nebude ani tento rok. Hoci konferencia sa väčšinou koná koncom jari a začiatkom leta, no už teraz Google upozorňuje na Google I/O 2018. A dozvedáme sa toho skutočne veľa.

Účet Google Developers zverejnil na Twitteri hádanku a dodal, že prípravy na I/O 2018 sú v plnom prúde. Pri pohľade na hádanku je zrejmé, že ide o kód v dvojkovej sústave, po rozlúštení ktorého dostanete URL google.com/io. Na tej nájdete odkaz na lokalitu v Google Street View. Tu sa ocitnete na recepcii budovy, ktorá je podľa všetkého jednou z budov patriacich Google a venujúcich sa vývoju. Tu je množstvo indícií, ktoré môžete objaviť. Napríklad na kalendári je dátum 5. august, čo vôbec nekorešponduje s doterajšou tradíciou konania Google I/O.

Najzaujímavejšie je ale upozornenie na obrázok ananásového koláča netypického tvaru. Prvá vec, ktorá zíde na um, je nový názov pre Android – Android P – Android Pineapple cake. Znovu však ide iba o špekulácie, aj keď pochádzajú priamo od Google. Už nie raz sa stalo, že internetový gigant chcel svojich fanúšikov skôr nachytať a nepodsunul im informáciu, ktorá bola jasne interpretovateľná. Na ďalšie detaily si tak budeme musieť ešte počkať.

Zdroj: Google Developers (Twitter) via The Verge

24.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+