MojAndroid

Problémy ohľadom modelu Google Nexus 6P sa na internete objavovali priebežne už od uvedenia do predaja. Teraz prichádza dokonca žaloba proti spoločnostiam Google a Huawei. Ide práve o problémy, ktoré sa na smartfóne vyskytli a nie je celkom jasné, akým reklamačným spôsobom by ich používatelia smartfónov mali riešiť.

Náš tip
Google Pixel trpí rovnakou chybou ako Nexus 6P. Vypne sa pri 30 % batérie

Podľa vyhlásenia spoločnosti Chimicles & Tikellis, ktorá vystupuje v pozadí celého prípadu sú známe dve hlavné reklamačné problémy na smartfónoch Nexus 6P. Prvým problémom je “bootlooping” alebo tiež “špirála smrti.” Zariadenie sa dookola reštartuje a pre určitú softvérovú vadu sa nevie zapnúť štandardným spôsobom. Druhým problémom je následne vážny výpadok batérie či výrazný pokles jej kapacity.

Spoločnosť Google ubezpečuje používateľov, že majú plný nárok na využitie záruky a servisu zo strany spoločnosti Huawei. Tá sa však prostredníctvom reklamačného procesu odvoláva na to, že problém nie je z ich smartfónom, konštrukciou alebo batériou. Huawei tvrdí, že hlavným problémom je softvér zo strany spoločnosti Google. Používateľov už tento úradný “ping-pong” zjavne prestal baviť. Výsledkom je podanie žaloby a súdny proces na súde v Texase, USA.

Náš tip
Nexus 5X a Nexus 6P dostali februárovú bezpečnostnú aktualizáciu

K dispozícii je tiež nahliadnutie do kompletnej sťažnosti podanej v Texase, ktorá je teraz predmetom súdneho konania (PDF súbor). Treba však podotknúť, že sťažnosť bola podaná vo východnej časti Texasu. Práve to sú oblasti známe súdnymi procesmi, kde sa často krát vyskytujú patentové “trolly” alebo tiež hoaxy. Bude zaujímavé sledovať, ako sa tento súdny spor vyvinie. Sme zvedavý, či na konci sporu uspeje so svojimi argumentami spotrebiteľ alebo výrobca smartfónov.

Zdroj: androidcentral

21.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+