MojAndroid

Počas konferencie Google I/O 2017 nemohli chýbať ani novinky zo sveta virtuálnej reality. Sem Google načrel vlani predstavením platformy Daydream. Tá je užitočná, no určite nie je jedinečná. Prelom vo virtuálnej realite chce teraz spraviť Google v spolupráci s hardvérovými partnermi HTC a Lenovo, s ktorými chce vytvoriť samostatný VR headset.

Pod pojmom “samostatný” myslíme to, že headset nebude pre svoje fungovanie potrebovať žiaden počítať ani smartfón. Vďaka tomu a schopnosti headsetu uvedomiť si svoju pozíciu v priestore sa budete môcť bez problémov pohybovať a nebudú vás obmedzovať žiadne káble tak, ako je to v súčasnosti.

Náš tip
Všetky novinky z Google I/O 2017 nájdete na tomto odkaze!

Tento sledovací systém nesie označenie WorldView a pri jeho vývoji pomáha aj spoločnosť Qualcomm. Google tak má za sebou skutočné silné zoskupenie výrobcov, v spolupráci s ktorými by sa tento ambiciózny cieľ skutočne mohlo podariť naplniť. Zatiaľ nie je zrejmé, kedy by sa tak malo stať, no je skvelé vidieť, že Google pracuje na posunutí virtuálnej reality na novú úroveň. To by mohlo toto odvetvie technológií spopularizovať aj medzi bežnými používateľmi, pre ktorých je virtuálna realita v súčasnosti cudzia.

Zdroj: TechCrunch

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+