MojAndroid

Aplikácia Google Home je nástrojom na ovládanie smart domácnosti, obsluhovanie smart televízií so systém Android TV alebo pre prenos multimédií cez rozhranie Chromecast. Podľa portálu TheVerge teraz dostáva nový dizajn.

Dizajn aplikácie sa posledné štyri roky vôbec nemenil

Aplikácia Google Home dostala poslednú veľkú zmenu dizajnu v roku 2018 a neskôr pridala ovládacie prvky na zmenu farby vašich svetiel. Odvtedy však zostala do značnej miery rovnaká. To z nej robí trochu neohrabanú aplikáciu, ktorá nás núti kliknúť na každé smart zariadenie zvlášť, aby sme vykonali jeho špecifické úpravy. Vďaka novému dizajnu by mala byť aplikácia oveľa intuitívnejšia.

S novým dizajnom bude ovládanie smart zariadení jednoduchšie

Jej aktualizácia s číselným označením 2.49 vám umožní komunikovať s vašimi zariadeniami z jednej obrazovky, ktorá pripomína ovládací panel smartfónov so systémom Androidom 11 a novším. Nový dizajn by vám podľa spoločnosti Google mal napríklad pomôcť rýchlo nájsť to, čo hľadáte, stlmiť pripojené smart svetlá alebo rýchlo zmeniť hlasitosť smart reproduktorov.

Pripojené smart zariadenie budete môcť jedným ťuknutím zapnúť alebo vypnúť. Potiahnutím prstu doľava alebo doprava na ikonkách určitých zariadení, ako sú svetlá alebo reproduktory, môžete upraviť ich jas a hlasitosť. Dlhým stlačením smart zariadenia v ponuke zase zobrazíte jeho ďalšie možnosti.

Spoločnosť Google tvrdí, že nový dizajn bude dostupný formou aktualizácie aplikácie v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. Niektorí používatelia, ako bývalý šéfredaktor XDA-Developers Mishaal Rahman, už dokonca majú Google Home verzie 2.49.1.8 pre Android a získali prístup k novým nastaveniam.

Náš tip
Netflix: Tieto filmy a seriály sledovali Slováci v uplynulom týždni najčastejšie

 

18.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+