MojAndroid

Len minulý mesiac spoločnosť Google odhalila tzv. interpreter mode (režim tlmočníka), ktorý umožňuje, aby Google Home zariadenia fungovali ako tlmočník. Jeden používateľ môže rozprávať jedným jazykom, druhý používateľ iným a Google Asistent sa snaží byť medzi nimi dvoma sprostredkovateľom.

Google túto funkciu zatiaľ testoval iba vo vybraných lokalitách (najčastejšie na recepciách hotelov). Aj keď to spoločnosť ešte oficiálne neoznámila, vyzerá to tak, že stránka s podporou tejto funkcie sa práve uverejnila. Ľudia z androidpolice funkciu vyskúšali na ich vlastných Google Home zariadeniach a režim tlmočníka sa skutočne zapol. Na aktiváciu funkcie je potrebné povedať niečo ako: “Hey Google, be my Spanish interpreter” (Google, buď môj tlmočník španielčiny, pozn. red.) alebo “Hey Google, help me speak Italian” (Google, pomôž mi hovoriť taliansky, pozn. red.). Momentálne je potreba vysloviť tento počiatočný príkaz v angličtine, francúzštine, nemčine, taliančine, japončine alebo španielčine, ale akonáhle je funkcia aktivovaná, je možné prekladať medzi nasledujúcimi jazykmi: čeština, dánčina, holandčina, angličtina, fínčina, francúzština, nemčina, gréčtina, hindi, maďarčina, indonézština, taliančina, japončina, kórejčina, mandarínska čínština, poľština, portugalčina, rumunčina, ruština, slovenčina, španielčina, švédčina, thajčina, turečtina, ukrajinčina a vietnamčina.

Používatelia z androidpolice tvrdia, že ich rýchly test tohto módu prebehol veľmi dobre, tlmočník bol schopný vhodne preložiť ich bežnú konverzáciu. Avšak tiež má svoje muchy: napríklad slovo “Zbohom” skončí tlmočenie, čo môže byť trochu mätúce.

Nová funkcia by mala fungovať na akomkoľvek Google Home zariadení. Ak je to zariadenie s obrazovkou (napr. Google Home Hub), používatelia pri preklade dokonca uvidia aj prekladaný text.

8.2.2019
Zdroj: techcrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+