MojAndroid

Prvé zmienky o pripravovaných hodinkách spoločnosti Google sa objavili ešte koncom marca, neskôr začiatkom mája bol odhalený patent, ktorý predstavoval hodinky ovládané dvojicou touchpadov. Zdá sa teda, že internetový gigant skutočne pracuje na vlastných inteligentných hodinkách, čo potvrdzujú aj najnovšie správy získané portálom androidauthority. Zdroj blízky Google totižto pre nich potvrdil, že Google hodinky sú skutočné, vyrobiť ich má Motorola.

Nexus hodinky
Na obrázku koncept Nexus hodiniek

Prototyp hodiniek bol údajne demonštrovaný v centrálach spoločnosti v Berline, Manchesteri a v Mountain View v Californii. V tomto čase sa začali objavovať aj prvé špekulácie o ich existencii. Podľa anonymného zdroja bude ich funkcionalita veľmi podobná s Google Glass. Budú teda fungovať s modifikovanou verziou Androidu s používateľským prostredím inšpirovaným timeline kartami z okuliarov, ktoré môžu zobrazovať text, HTML, obrázky alebo video. Google hodinky nebudú disponovať samostatným rádiom pre komunikáciu v mobilnej sieti. Namiesto toho sa budú spoliehať na tethering zo smartfónu. “Zatiaľ to nie je samostatné zariadenie. Musí sa prepojiť so smartfónom”, povedal zdroj pre androidauthority. Tiež potvrdil, že hodinky vyrobí Motorola, ktorá má s výrobou podobných hodiniek už skúsenosti. Ešte v roku 2011 totižto predstavila vlastné hodinky s názvom Motorola Motoactv.

Kedy by sa Google hodinky mohli dostať do predaja? Podľa zistených informácií by to mohlo byť už čoskoro. Na Google I/O 2013 by sme sa dokonca mohli dočkať aj ich prvej praktickej ukážky. Či sa tam skutočne objavia sa dozvieme už o niekoľko dní.

Zdroj: androidauthority

13.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+