MojAndroid

História polohy Google je užitočná vec. Môžete sa spätne pozrieť, kde ste sa v akom čase nachádzali a tým si napríklad overiť dôležité fakty či situácie. Existuje však aj druhá strana, tieto údaje o vás vie aj samotný Google. Čiže presne vie, kde ste sa kedy nachádzali. Pre tých, ktorí nechcú používať históriu Google, máme návod, ako ju vypnúť.

Automatické vymazanie polohy po 3 alebo 18 mesiacoch

V blízkej budúcnosti pribudne užitočná funkcia. Je ňou automatické vymazanie histórie polohy po určitom čase. Samozrejme, používatelia budú mať možnosť či túto funkciu využijú alebo nie. Na základe histórie polohy vám Google odporúča reštaurácie či iné miesta, súvisí však aj so zdieľaním polohy.

Dáta o histórii môžete samozrejme mazať ručne, no pribudne ešte možnosť ich automatického vymazania po 3 alebo 18 mesiacoch. Zbieranie informácií od používateľov je v poslednom čase veľmi diskutovanou témou. Niektorí sa toho boja. Informácie sa môžu dostať do rúk, do ktorých nepatria.

Ako ste na tom vy? Používate históriu polohy Google alebo ste ju vypli?

Náš tip
Ako vymazať históriu polohy v Google mapách? | NÁVOD

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+