MojAndroid

Internet je plný komunikačných nástrojov a služieb, ktoré by mali uľahčiť náš život. Obrovská ponuka ale často znamená, že naši známi používajú na komunikáciu rôzne nástroje. My preto musíme používať viacero podobných služieb, alebo sa vzdať nároku na komunikáciu s niektorou skupinou priateľov. Platí to aj vtedy, ak jedna služba na trhu dominuje, pretože vždy sa nájde niekto, kto ju nepoužíva. Google sa teraz snaží túto situáciu zjednodušiť a chystá aktualizáciu pre službu Hangouts, vďaka ktorej bude možné pozvať do videohovoru aj tých ľudí, ktorí nemajú Google účet.

Systém bude fungovať jednoducho na základe vygenerovaného linku ku konverzácii, na ktorý dotyčná osoba klikne a bude sa môcť k hovoru pridať. Pre súčasných užívateľov v konverzácii to znamená, že nebudú musieť odhaliť svoju e-mailovú adresu a pre pozvaného účastníka to zasa znamená, že nebude musieť vlastniť Google účet. Vieme si veľmi dobre predstaviť využitie tejto služby aj vtedy, ak niekto má účet na sieti Google, ale aktívne ho nevyužíva. Radšej, ako pátrať po zabudnutom hesle, tak klikne na jednorázový odkaz a pripojí sa ku konverzácii bez toho, aby musel byť k svojmu účtu prihlásený. Šikovné. Google mieri funkciu najmä na biznis sféru, no je veľmi pravdepodobné, že bude aktívne využívaná aj na súkromné hovory.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Google for Work Blog via Android Police

20.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+