MojAndroid

Google už pred nejakým časom predstavil novú aplikáciu Hangouts s podporou SMS správ. Až teraz sa však objavila na obchode Play odkiaľ si ju môžete stiahnuť. Spolu s ňou sa tam objavila aj softvérová klávesnica z najnovšieho Androidu 4.4 KitKat, pomocou ktorej sa môžete k funkciám tohto OS ešte viac priblížiť. Túto ste si však spolu s ďalšími KitKat aplikáciami mohli nainštalovať už krátko po predstavení nového OS.

klavesnica hangouts

Za najväčšiu novinku v aplikácii Hangouts možno považovať integráciu SMS správ, čo spoločnosť pridala na základe podnetov od používateľov Android zariadení, pričom nová aplikácia Hangouts podporuje aj jednoduché zdieľanie polohy a GIF obrázkov. Stiahnuť si ju môžete z obchodu Play, zatiaľ je však najnovšia verzia prístupná len pre niektorých používateľov. Google ju však postupne sprístupňuje všetkým a tak mi nemalo dlho trvať kým bude dostupná na stiahnutie aj do vášho zariadenia.

  • Správy SMS a MMS (Android 4.0+): odosielajte a prijímajte textové správy v službe Hangouts! Môžete importovať existujúce správy,rýchlo prepínať medzi službami SMS a Hangouts a uskutočňovať skupinové konverzácie cez správy MMS
  • Animované súbory GIF:odošlite animované súbory GIF (rozkošné mačiatka atď.)
  • Poloha:zdieľajte polohu v konverzáciách
  • Stav zariadenia,prebiehajúce hovory a nálady: zdieľajte informácie o tom, aké zariadenie používate, či práve telefonujete alebo akú máte náladu

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Inou novinkou na obchode Play je Google klávesnica z Androidu 4.4 KitKat. Táto prináša viacero noviniek, ktoré Google zahrnul do niekoľkých bodov. Odkaz na stiahnutie prikladáme nižšie.

  • Inteligentná interpunkcia v rôznych veľkostiach (4″, 7″ a 10″)
  • Vložili sme vstupný bod a rozloženia pre symboly emoji (KitKat alebo novší)
  • Zjednodušená miniklávesnica, ktorú je možné aktivovať dlhým podržaním tlačidla bodka (.) (nové upravené ponuky pre funkciu dlhého podržania)
  • Stavy pri stlačení sa už nezvýrazňujú modrou farbou
  • Pridali sme písanie gestami zohľadňujúce medzery (počas písania gestami nemusíte zdvíhať prst, stačí ním prejsť ponad medzerník)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
8.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+