MojAndroid

Google včera vydal novú verziu Google Goggles, ktorá je rýchlejšia a šikovnejšia ako kedy predtým. Nová verzia 1.3 sníma čiarové kódy takmer okamžite. Vďaka vylepšenej databáze a algoritmom na Google serveroch teraz všetky verzie aplikácie dokážu tiež rozpoznať reklamy v populárnych časopisoch a novinách (avšak pravdepodobne zatiaľ len anglické). Okrem toho všetkého sa aplikácia “naučila” zopár trikov, z ktorých sa budú tešiť fanúšikovia Sudoku.

Čiarové kódy

Pri nákupoch v klasických obchodoch (nie online :) ), môže byť užitočné mať možnosť dozvedieť sa viac o produkte rýchlym naskenovaním jeho čiarového kódu. S novou verziou aplikácie Google Goggles pre Android je skenovanie čiarových kódov oveľa rýchlejšie ako v predošlých verziách. Iba otvorte aplikáciu a zamerajte čiarový kód alebo QR kód. Telefón behom sekundy jemne zavibruje a zobrazí výsledky bez toho, aby ste museli niečo stačiť. Toto je novinka oproti predošlej verzii, kde bolo treba kódy manuálne odfotiť a analýza trvala omnoho dlhšie. Stačí kliknúť na výsledok a prečítať si hodnotenie výrobkov, skontrolovať si ich dostupnosť a porovnávať ceny.

Reklamy v časopisoch a novinách

Ľudia v Google, ktorí pracujú na tomto projekte, sú tiež nadšení, že ďalším krokom v ich vízii je pripojenie offline a on-line médií. Až budete nabudúce listovať stránkami svojho obľúbeného časopisu, skúste odfotiť reklamu aplikáciou Goggles. Aplikácia rozprozná reklamu a ukáže výsledky vyhľadávania produktu alebo značky na internete. Táto nová funkcia je však funkčná iba pre najznámejšie časopisy a noviny v USA od augusta 2010.

Sudoku

Určite si mnohí z vás radi posedia cez vikend 15 minút nad riešením Sudoku. Ale aj to môže byť frustrujúce zážitok, keď (ako my), urobíte chybu a nie ste schopní ju nájsť a opraviť. Google Goggles teraz dokáže rozpoznať Sudoku na fotografii, vyriešiť ju, a tak vám pomôcž nájsť si chybu a byť o krok bližšie k titulu Sudoku šampióna. Takže aj keš sa zaseknete, iba odfoťte celé Sudoku a Google vám nájde správne riešenie. Pozrite sa na toto video a uvidíte, ako to funguje. Poprípade to skúste sami napr. odfotením stránky www.websudoku.com.

Aplikáciu môžete nainštalovať odfotením nasledujúceho QR kódu alebo kliknutím na niektorý z odkazov pod ním. Ak už aplikáciu nainštalovanú máte, aktualizáciu môžete stiahnuť cez aplikáciu Market.

Android Market | AppBrain

12.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+