MojAndroid

Ako by mohol vyzerať finálny produkt Google okuliarov nás spoločnosť informuje v novom videu, ktoré zverejnila na portáli Youtube. To nás počas dvoch minút  sprevádza rôznymi udalosťami, ktoré sa odohrávajú v živote bežných ľudí. Nebol by to Google, keby do videa nezakomponoval emócie a dobrú hudbu, ktorá ich umocňuje.

glass7

Krátke video nám dáva lepší obraz o tom, ako budú okuliare Glass ovládané a aké funkcie ponúknu. Na ovládanie sa takmer výlučne používa hlas, ktorý môže jednoduchými slovnými príkazmi aktivovať napríklad nahrávanie videa, vytvorenie snímky, spustenie videochatu hangout alebo navigácie. Samozrejmosťou sú aj ďalšie funkcie, vďaka ktorým podľa videa môžete odosielať textové správy, získať informácie o doprave alebo prístup k prekladovému slovníku Google Translate.

Spoločnosť Google v USA dokonca umožní niekoľkým “obyčajným” ľudom získať prístup k prvým kusom okuliarov. Stačí ak na sociálnych sieťach  Google+ alebo Twitter popíšu 50 slovami, prečo by práve oni mali dostať Google Glass. Tie najzaujímavejšie príspevky odmení spoločnosť okuliarmi, ktoré budú môcť šťastlivci otestovať na vlastnej koži. Vyvolenci si ich budú môcť zakúpiť aj na špeciálnej akcii v New Yorku, San Franciscu a Los Angeles, kde budú mať zúčastnení možnosť zakúpiť si okuliare za 1500 amerických dolárov.

Spolu s novým videom zverejnil Google aj celý rad nových fotografií, vďaka ktorým si môžete urobiť celkom dobrú predstavu o aktuálnom vzhľade okuliarov.

Zdroj: engadget

20.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+