MojAndroid

O inteligentných okuliaroch od Google sme toho v poslednom čase veľa nepočuli. Možno aj preto, že sa toho veľa s inteligentnými okuliarmi Google Glass nedialo. Teraz sa ale ľady pohli a iniciatíva nesie označenie Project Aura.

Nový projekt má na starosti Ivy Ross, no tá sa bude zodpovedať Tonymu Fadellovi, ktorý má na starosti aj projekt Nest. Ten sa dobrovoľne podujal na vedenie Project Aura, aby mala druhá verzia produktu väčší úspech oproti originálnym okuliarom od Google. Okrem toho, že na okuliaroch bude pracovať súčasný team, pomoc sa dostaví aj od bývalých zamestnancov spoločnosti Amazon.

Konkrétne ide minimálne o troch zamestnancov bývalého laboratória Amazon Lab126, z ktorého vzišiel aj telefón Fire Phone. Kvôli nízkemu záujmu o toto zariadenie však spoločnosť Amazon prestala venovať toľko pozornosti tejto oblasti, a tak sa bývalí inžinieri a programátori môžu teraz venovať niečomu inému. Stále však treba mať na pamäti, že tieto informácie sú neoficiálne a nevieme s určitosťou povedať, či sa nových inteligentných okuliarov od Google ešte skutočne niekedy dočkáme.

Zdroj: Business Insider, The Wall Street Journal via engadget

17.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+