MojAndroid

Spoločnosť Google minulý týždeň ukončila predaj okuliarov Google Glass vo verzii Explorer Edition a v projekte nastali veľké zmeny. Nemôžeme sa tomu čudovať, keďže inteligentné okuliare od Google sľubovali veľkú revolúciu, no za celú existenciu premiérového modelu sa ani nedostali do komerčného predaja vo svojej finálnej podobe. Kúpiť ste si ich síce mohli, no zaplatili by ste za ne oveľa viac, ako za plánovaný finálový produkt. Ten by sa ale mohol zrodiť z druhého pokusu, no teraz už bude stáť na čele projektu Tony Fadell, zakladateľ a CEO spoločnosti Nest.

Ako uvádza skupina ľudí blízkych Fadellovi, nový líder projektu chce pri vývoji druhej generácie zariadenia začať úplne odznova, pričom nebude dohliadať na predchádzajúci model. Viacerí blízki Fadellovi kolegovia sa nechali počuť, že ide o človeka, ktorý dbá o to, aby sa medzi zákazníkov dostala finálová verzia produktu. S najväčšou pravdepodobnosťou tak neuvidíme Explorer edíciu a keď sa raz nové inteligentné okuliare od Google dostanú do predaja, pôjde už o finálový produkt určený pre bežných používateľov.

Google-Glass-3

O vzhľade či funkciách nového zariadenia tak môžeme iba uvažovať. Ak sa Fadell naozaj nebude vôbec inšpirovať originálnym modelom, možno uvidíme nejaký prelomový dizajn, ktorý bude praktickejší a užitočnejší. Už teraz je ale zrejmé, že okuliare budú k dispozícii až v dokončenej verzii so všetkými funkciami a možnosťami, ktoré by mali ponúknuť.

Zdroj: New York Times via Android Central

6.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+