MojAndroid

Inteligentné okuliare Google Glass budú v budúcnosti poháňané novým procesorom z dielní spoločnosti Intel. Aj keď niektoré informácie a odliv developerov naznačoval, že platforma sa potýka s problémami a Google na ňu v poslednom období trochu zanevrel. Nové správy nás však utvrdzujú v tom, že Google chystá ďalšiu verziu okuliarov, ktoré by mal poháňať čip od Intelu. Informoval o tom Wall Street Journal.

Intel chce aj takýmto spôsobom dobehnúť to, čo pri smartfónoch a tabletoch zameškal. Najväčšiu vlnu, kedy sa mobilné zariadenia začali dostávať medzi široké masy ľudí totižto premeškal. Druhú takúto chybu už však pri nositeľných zariadeniach na ruku neurobí. Aj preto čipy Intelu, ktorý je najväčším výrobcom procesorov pre notebooky a stolové počítače, budeme bez pochýb vidieť aj na hodinkách či inom inteligentnom príslušenstve na ruku či krk. A ak môžeme veriť najnovším správam, tak sa na ne môžeme tešiť aj v okuliaroch Google Glass. To aké výhody použitie procesoru od Intelu prinesie zatiaľ nevieme presne povedať, mohla to byť ale napríklad lepšia výdrž na batériu, či vyšší výkon.

Zdroj: engadget

1.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+