MojAndroid

V roku 2013 predstavila spoločnosť Google inovatívny produkt, ktorý sa ale nestretol s väčším úspechom. Jednalo sa o smart okuliare Google Glass, ktoré 5 megapixelovou kamerou snímali okolie a aj s pomocou Google služieb dávali používateľovi odpoveď na otázky tak, že odpovede premietali priamo pred jeho oko. Okuliare boli kritizované kvôli narúšaniu súkromia ľudí a po príchode do predaja v roku 2014 ich dostalo len 8 tisíc zákazníkov v rámci testu. K záporom Google Glass patril aj nepraktický dizajn, slabá výdrž a vysoká cena 1500 dolárov. Google vtedy odložil projekt na neurčitú dobu a po skoro 5 rokoch teraz prichádza na trh s novým modelom Google Glass Enterprise Edition 2.

Nová verzia je, ako názov napovedá, určená výhradné pre firmy. Podstatne sa zmenil rám, ktorý je masívny a po stranách má dokonca ochrannú mriežku. Bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Smith Optics a sú pripravené aj pre dioptrické sklá. Vďaka masívnemu rámu sú vhodné aj do drsnejších pracovných podmienok. Okuliare poháňa nový procesor Qualcomm Snapdragon XR1. Ten pomôže výkonu hlavne z pohľadu umelej inteligencie a vďaka rôznym úsporným režimom pomôže aj výdrži. Pribudol USB-C konektor a zlepšila sa aj kvalita kamery. Novinka je samozrejme postavená na systéme Android a developeri už pre ňu môžu vytvárať prvé aplikácie.

21.5.2019
Zdroj: Engadget, Gizmodo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+