MojAndroid

Len niekoľko hodín pred oficiálnym začiatkom vývojárskej konferencie Google I/O 2014 Google predstavil novú verziu okuliarov Google Glass, ktoré prichádzajú s niekoľkými vylepšeniami. Tým najpodstatnejším je zvýšenie kapacity pamäte RAM, ktorá má teraz veľkosť až 2GB. Táto by mala riešiť problém s výkonom, na ktorý sa používatelia Google Glass sťažovali najviac.

Spolu so zvýšenou pamäťou RAM uviedol Google do praxe aj nové karty asistenta Google Now. Okuliare teraz dokážu povedať a zapamätať si, kde ste zaparkovali svoje auto, či sledovať vašu batožinu. Nový update poteší aj fotografov. Tí už nemusia pomocou príkazu “Ok Glass, take a picture” fotiť naslepo, ale môžu si fotografovanú scénu pozrieť najskôr v “hľadáčiku”, a to pomocou príkazu “Ok Glass, show the viewfinder”.  Zmeny, ktoré  Google na okuliaroch vykonal sa prejavili v 20% lepšej výdrži na batériu a tiež v 10% zrýchlení vyhľadávania pomocou hlasu. Zlou správou pre súčasných majiteľov Google Glass je, že Google im ich už nebude vymieňať zadarmo.

Zdroj: cultofandroid

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+