MojAndroid

Okuliare Google Glass v čase svojich začiatkov rozvírili pokojné vody na poli mobilných a inteligentných zariadení. Časom však záujem o ne upadol, a to ako na strane vývojárov, tak aj potencionálnych zákazníkov, ktorý by mali o ne záujem. Koncom minulého roka to už vyzeralo tak, že Google na projekt inteligentných okuliarov úplne zanevrel, no zdá sa, že tomu nebolo úplne tak. Projekt Google Glass plánuje tento rok oživiť.

Jednou z hlavných noviniek je ukončenie developerského programu Glass Explorer, čím skončia aj predaje okuliarov záujemcom a vývojárom, ktorí boli ochotní zaplatiť viac ako 1000 dolárov. Google Glass budú eventuálne stále dostupné, no individuálny predaj skončí. Do vedúcej pozície vývoja okuliarov sa postaví spoluzakladateľ spoločnosti Nest Tony Fadell. Práve jeho dosadenie by mohlo naznačovať, že Google to s Google Glass myslí skutočne vážne a plánuje z nich spraviť nielen pikošku pre pár vyvolených ľudí, ale aj komerčne dostupný produkt dostupný pre všetkých.

Tím stojaci za Google Glass údajne už teraz pracuje na ďalšej generácii okuliarov, ktoré nahradia viac primitívny model z edície Explorer. Podrobnosti o tom, aké novinky prinesú zatiaľ nevieme, no už minulý rok sa objavili špekulácie o tom, že by mali byť oveľa výkonnejšie, a to vďaka použitiu nového procesora od Intelu. Zmeny môžeme očakávať aj v dizajne a konštrukčnom spracovaní, či dalších vnútornosti zariadenia. Okuliare by tak mohli ponúknuť lepšie zobrazenie informácií v zornom poli oka, dlhšiu výdrž na batériu či odstránenie prehrievania.

Zdroj: engadget

16.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+