MojAndroid

Od zavedenia smernice GDPR prešiel rok. Do veľkej miery sme sa zaobišli bez väčších škandálov či porušení tohto európskeho nariadenia, no teraz bude obvineniam z porušenia bude čeliť samotná spoločnosť Google. Tá má údajne poskytovať osobné údaje svojich používateľov tretím stranám s tým, že pritom porušuje GDPR.

Vyšetrovanie sa uskutoční v írsku

Vyšetrovanie bude vedené pod záštitou írskej inštitúcie DPC, ktorá je zodpovedná za posudzovanie spravovania dát. Práve v Írsku má totiž Google svoje európske sídlo. Vyšetrovanie bolo spustené na základe viacerých podnetov, z ktorých jeden pridali vývojári prehliadača Brave Browser. Podľa nich Google nakladá s dátami svojich používateľov nelegálne práve pri ich poskytovaní tretím stranám.

Hrozí obrovská pokuta

Google si je vyšetrovania vedomý a uvádza, že s DPC bude plne spolupracovať. Ak by sa počas vyšetrovania ukázalo, že Google skutočne porušil nariadenie GPDR, môže dostať pokutu vo výške až 4 % globálneho obratu.

28.5.2019
Zdroj: Yahoo via Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+