MojAndroid

Android a Chrome OS nie sú jedinými operačnými systémami spoločnosti Google. Už pred rokom sa svetu ukázal nový projekt spoločnosti s názvom Google Fuchsia OS. Systém bol už na prvý pohľad odlišný od súčasného Androidu. Ponúkal napríklad horizontálne posúvanie v menu, ktoré pozostáva z kariet pripomínajúcich Google Now. Viac než rok bolo o projekte ale ticho. Pretože sa ale medzitým rozšíril počet jeho vývojárov na 100 členov, začali sa šíriť rôzne špekulácie. Web Bloomberg prišiel teraz s informáciou z interných zdrojov, že OS Fuchsia by mohol behom 5 rokov nahradiť ako systém Android, tak aj systém Chrome OS.

V súvislosti s OS Fuchsia hovorili jeho inžinieri doteraz len o možnosti nasadiť ho do domácej elektroniky, ako sú napríklad smart reproduktory. Mohol by ale zjednotiť obidva súčasné primárne systémy Googlu a nahradiť ich? Jednú výhodu by to skutočne malo. Zatiaľ čo Android aj Chrome OS sú postavené na linuxovom jadre, Fuchsia OS využíva vlastný mikrokernel od Google s názvom Magenta. Znamenalo by to oveľa menej problémov s licenciami technológií Linuxu ako napríklad s Javou. Samozrejme by to mohlo znamenať problém so spätnou kompatibilitou aplikácií. Google ale špekulácie dnes aspoň dočasne ukončil v rozhovore pre server CNET s tým, že pre Fuchsia OS neexistuje žiaden 5 ročný plán.

23.7.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+