MojAndroid

Spoločnosť Google prináša vo svojej novej verzii aplikácie Fotoaparát hneď niekoľko noviniek. Prichádzajú nové funkcie ako prepínač snímania fotografií a videa, dvojité kliknutie pre priblíženie alebo tiež podpora blesku v prípade „selfie“ fotografií. Aplikácia bola v tejto verzii pôvodne súčasťou Android O Developer Preview.

V novej verzii viacero noviniek

Vo verzii 4.4 prichádza prehľadné a jednoduché tlačidlo pre prepínanie medzi režimom pre fotografovanie a režimom pre natáčanie videa. Nejde o prevratnú funkciu a staré gesto potiahnutia prstom stále funguje. Nie každý používateľ si však toto gesto obľúbil a tak prichádza šikovná alternatíva.

Náš tip
5 šikovných noviniek, ktorými Android O zjednoduší používanie telefónu

Nechýba tiež podpora „selfie“ blesku v prípade fotografií z prednej kamery. Túto funkciu oceníte najmä v zhoršených svetelných podmienkach prípadne v úplnej tme. Z ďalších zmien prichádza funkcia dvojitého kliknutia pre 50% priblíženie fotografie, úprava pomeru bielej a šedej v režime snímania fotografií alebo tiež zmena niektorých popisov v rámci nastavení. Napríklad možnosti pre „Zvuk fotoaparátu“ sa po novom nazývajú „Zvuk spúšte fotoaparátu.“

Náš tip
Toto je 8 užitočných tipov, vďaka ktorým vyťažíte z Google Keep maximum

–> Stiahnuť APK súbor aplikácie Google Fotoaparát <–

Poznáte aplikáciu Google Fotoaparát? Páčia sa vám jej upravené funkcie? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Upravené (14.8.2017): Funkcia pre „selfie“ blesk sa nachádza v aplikácii Google Fotoaparát už vo verzii 4.3.

Zdroj: androidpolice

11.8.2017
  • Lackey

    Selfie blesk má aj verzia 4.3, opravte si článok.

    • Slavomír Dzuričko

      Vďaka za upozornenie. Informáciu sme do článku doplnili :)

  • Bohate stačí kamera na S8 ;)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+