Aplikácia Google Fotky má pokročilú funkciu vyhľadávania a svoje spomienky vďaka nej nájdete vo svojom zariadení alebo v cloude za pár sekúnd. A to aj prípade, že ich máte tisíce. Napriek tomu má vyhľadávanie jeden ergonomický nedostatok, ktorý však spoločnosť Google podľa portálu AndroidAuthority čoskoro vyrieši.
Vyhľadávací panel sa premiestni
Portálu sa novinku podarilo odhaliť v APK súbore aplikácie Google Fotky vo verzii v7.24.0.744869131. Je ňou nový vyhľadávací panel, ktorý sa síce funkčne od starého nelíši, ale jeho umiestnenie je iné. V súčasnosti sa nachádza v hornej časti aplikácie. A ak držíte smartfón v dlani a používate ho jednou rukou, tak máte v prípade väčšieho displeja problém na neho dosiahnuť palcom.
Tento problém sa však čoskoro stane minulosťou, pretože nový vyhľadávací panel fotografií sa čoskoro bude zobrazovať v dolnej časti obrazovky. Tým pádom na neho dosiahnete aj v prípade, že má váš smartfón takmer 7-palcový displej a vaše palce nepatria k najväčším. Novinka by sa mohla hodiť aj pri skladacích zariadeniach, aj keď tie v rozloženom stave ovláda jednou rukou málokto.
Mohlo by vás zaujímať:
- Samsung ukončil softvérovú podporu pre staršie vlajkové lode
- Ak často cestujete, pozor. Lekár na diaľku na mesiac zadarmo
- Toto sú najobľúbenejšie Android smartfóny súčasnosti podľa AnTuTu
Tlačidlo pre vyhľadávanie (Search) samozrejme zostane na spodnom paneli. Je však potrebné poznamenať, že tieto zmeny používateľského rozhrania sú stále testované, takže konečné riešenie môže vyzerať nakoniec ešte trochu inak a nemuselo by ísť o pevné umiestnenie. Spoločnosť Google by napríklad mohla umožniť vybrať si pozíciu vyhľadávacieho panelu, alebo by ho mohla aplikácia presúvať automaticky podľa uhlopriečky displeja.
Diskutovať o tomto článku môžete aj na našej stránke AndroidForum. Ak hľadáte odpoveď na problém so svojím mobilným zariadením, aplikáciou alebo príslušenstvom, opýtajte sa v našom novom AndroidFóre.