MojAndroid

Ešte v máji Google na svojej konferencii Google I/O 2017 hovoril o viacerých vylepšeniach Google Fotiek, ktoré sa v posledných dňoch stali skutočnosťou. Z 3 avizovaných noviniek Google uviedol do “chodu” dve – navrhované zdieľanie a zdieľané knižnice. Obe novinky budú dostupné v Google Fotkách v3.0.

Náš tip
Google Fotky prinášajú možnosť archivácie. Potešia sa všetci používatelia

Navrhované zdieľanie

Funkcia Navrhované knižnice vyzerá presne tak, ako naznačuje jej názov – aplikácia vám sama navrhne, s kým by ste mali zdieľať vaše fotografie. Informácie zbiera z rôznych zdrojov, ako sú tváre na fotkách, či čas a miesto, kde ste fotografie zhotovili. Akonáhle fotografie zdieľate s tými správnymi ľuďmi, tí dostanú upozornenie na ich smartfóne. Odpovedať môžu napríklad svojimi vlastnými fotografiami. Nová funkcia od Google bude podnecovať používateľov k tomu, aby vytvárali spoločné zdieľané albumy so svojimi najbližšími.

Zdieľané knižnice

Ďalšia funkcia, ktorú ponúknu Google Fotky, je určená najmä pre najbližších ľudí, ktorí spolu často zdieľajú väčšie množstvo fotografií. Môže ísť o vášho partnera, najlepšieho priateľa, súrodenca, či rodičov. Ak s nimi zdieľate takmer všetko, možno je jednoduchšie s nimi zdieľať úplne všetko, a to automaticky. Presne to prináša táto funkcia, ktorá umožní zdieľať s vašimi najbližšími celú vašu knižnicu fotografií. Samozrejme, k dispozícii máte viaceré nastavenia a možnosti. Môžete si napríklad vybrať, od ktorého dátumu chcete zdieľať fotografie. Ide o jednoduchú funkciu, ktorá si ale určite nájde svoje využitie.

Obe funkcie by mali byť už v týchto chvíľach (alebo v najbližších dňoch) dostupné vo webovej verzii služby Google Fotky, ako aj v iOS a Android aplikácii. Ak ste ešte nedostali aktualizáciu, ktorá ich prináša, skontrolujte si ju manuálne pomocou odkazu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: XDA

29.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+