MojAndroid

Spoločnosť Google už dávnejšie vo svojom mobilnom systéme Android nahradila klasickú galériu aplikáciou Google Fotky. Ten slúži nielen na prezeranie fotografií a videí vo vnútornej pamäti smartfónu, ale aj automaticky zálohovaných v cloudovom úložisku samotnej služby. Tie služba s pomocou umelej inteligencie rôzne vyhodnocuje, či už z pohľadu obsahu, dátumu vytvorenia alebo obľúbenosti (prezerania). Následne samotná aplikácia s pomocou zabudovaného Google Asistenta dáva používateľovi rôzne návrhy ako Znovu prežite tento deň alebo Urobte si poriadok. Začiatkom roka pribudla v asistentovi Google Fotiek možnosť vytvárať tematické filmy a tento týždeň dokonca nová téma Príbeh lásky (Love Story).

Náš tip
Aplikácia Google Fotky pridá možnosť označiť fotografie za obľúbené

Treba povedať, že nová téma zatiaľ nemusí byť prístupná slovenských používateľom tak ako iné témy – Deň matiek, Deň otcov alebo Valentínský deň. Pokiaľ ste v Google službách alebo fotkách niekedy vyznačili svojho partnera, tak asistent vyfiltruje vaše spoločné fotografie a vytvorí z nich zamilované video s tematickou hudbou. Táto funkcia určite veľa používateľov poteší a veľa aj vydesí, keď zistia, čo ďalšie o nich spoločnosť Google vie a ako ich dáta prehodnocuje.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
27.6.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+