MojAndroid

Spoločnosť Google prináša u svojej cloudovej služby Fotky (Photos), ktorá má na operačnom systéme Android Os aj vlastnú aplikáciu, ďalšie vylepšenie. Tie potešia hlavne ľudí s pomalým internetovým pripojením.

Google Fotky využíva podľa štatistík až pol miliarda ľudí. Niet sa teda čo čudovať, že sa spoločnosť snaží do svojej populárnej služby implementovať stále nové vylepšenia a automatické asistenčné pomôcky. Tie pomôžu užívateľom využívať službu pohodlnejšie bez toho aby museli neustále niečo nastavovať.

Začiatkom marca začali Google Fotky uploadovať fotografie pri detekovaní pomalého internetové pripojenia v nižšom rozlíšení. Následne, keď aplikácia zaregistrovala rýchlejšie internetové pripojenie či už mobilné alebo wi-fi, uploadovala fotografie v plnom rozlíšení. Toto vylepšenie pomohlo hlavne ľudom čo sa majú alebo sa pohybujú v oblastiach s pomalším internetovým pripojením.

V najnovšej aktualizácii na verziu 3.6 aplikácia Google Fotky  postupuje rovnako aj pri videu. Pri pomalom pripojení najprv nahraje do cloudu kópiu videa s nižšom rozlíšení a neskôr pri rýchlejšom video v plnom rozlíšení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

zdroj: Engadget

 

 

3.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+