MojAndroid

Aplikácia Google Fotky je jednou z najpoužívanejších aplikácií určených na správu, prehliadanie alebo zálohu vašich fotografií. Odkedy sa táto služba teší obrovskej popularite bolo iba otázkou času, kedy sa spoločnosť rozhodne pridať do aplikácie platený obsah a urobiť z nej tak ďalší zdroj príjmov.

Efekty a úložisko bude možné sprístupniť predplatením služby Google One

Výzva k zakúpeniu predplatného pre sprístupnenie funkcií sa podľa informácií na portáli androidpolice.com začína objavovať v aplikácii vo verzii 5.18. Predplatné sa vzťahuje aj na pomerne často požívaný Colour Pop filter, ktorý bol doteraz dostupný pre každého. Po zvolení daného efektu sa vám zobrazí obrazovka s výzvou k nákupu. Cena predplatného je 1,59 Libier, avšak na Slovensku stojí Google One 1,99 Eur.

V tomto štádiu nie je jasné, kedy a za ktoré funkcie bude v budúcnosti potrebné platiť. Nová verzia aplikácie je obohatená aj o nové funkcie, ako napríklad filtre, ktoré používateľom umožňujú upraviť vzhľad oblohy na fotografiách. Ak by sa Google naozaj rozhodol spoplatňovať funkcie aplikácie, mohli by to byť namiesto starších, ktoré boli doteraz zdarma, práve tie nové.

Google One

Cieľom Googlu je zatraktívniť členstvo Google One a dať tak používateľom dôvod na to, aby predplatné uhradili. Jedným z lákadiel je aj vlastná VPN od Googlu, ktorá bude najskôr spustená v USA. Dúfame, že Google neurobí žiadne drastické kroky a nenáročným používateľom, ktorý sa na aplikáciu Fotky spoliehajú ponúkne stále bezplatnú alternatívu.

Náš tip
V Google Play bude možné priamo porovnať podobné aplikácie

 

 

 

7.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+