MojAndroid

Služba Google Fotky od svojho vzniku v roku 2015 umožňuje bežnému používateľovi zálohovať neobmedzené množstvo fotografií a videí. Platí ale len pri veľkosti fotografií maximálne do 16 megapixelov a u videí maximálne FullHD rozlíšení. Ak chce používateľ nahrať väčšie médium, odpočítava sa mu to z úložiska na Google Drive. Nedávno prišli Google Fotky s možnosťou automatického zálohovania multimédií v nízkom rozlíšení, čo potešilo hlavne ľudí s dátovým roamingom. Najnovšia zmena v službe je ale menej potešiteľná.

Pri fotografiách podporujú Google Fotky rôzne formáty vrátane RAW formátov ako je DNG. Prakticky sa dá povedať, že možnosť formátov fotografií je neobmedzená. Pre video formáty to už ale od 6. decembra neplatí. Pokiaľ nahráte nepodporovaný formát videa, tak sa nebude počítať do neobmedzeného limitu, ale do limitu vášho úložiska Google Drive. Nepodporovanými formátmi sú napríklad RAW video alebo VOB, Nepodporovaný formát poznáte tak, že vám ho prehrávač v Google Fotkách neprehrá. Medzi podporovanými ostali: .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts, a .mkv. 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.12.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+