MojAndroid

Služba Google Fotky od svojho vzniku v roku 2015 umožňuje bežnému používateľovi zálohovať neobmedzené množstvo fotografií a videí. Platí ale len pri veľkosti fotografií maximálne do 16 megapixelov a u videí maximálne FullHD rozlíšení. Ak chce používateľ nahrať väčšie médium, odpočítava sa mu to z úložiska na Google Drive. Nedávno prišli Google Fotky s možnosťou automatického zálohovania multimédií v nízkom rozlíšení, čo potešilo hlavne ľudí s dátovým roamingom. Najnovšia zmena v službe je ale menej potešiteľná.

Pri fotografiách podporujú Google Fotky rôzne formáty vrátane RAW formátov ako je DNG. Prakticky sa dá povedať, že možnosť formátov fotografií je neobmedzená. Pre video formáty to už ale od 6. decembra neplatí. Pokiaľ nahráte nepodporovaný formát videa, tak sa nebude počítať do neobmedzeného limitu, ale do limitu vášho úložiska Google Drive. Nepodporovanými formátmi sú napríklad RAW video alebo VOB, Nepodporovaný formát poznáte tak, že vám ho prehrávač v Google Fotkách neprehrá. Medzi podporovanými ostali: .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts, a .mkv. 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.12.2018
Zdroj: AndroidAuthority
 • mirecnet

  Strasne kecanie….Google fotky maju nastaveny limit 15 GB. Som si tam vyexportoval stare Panoramio. Slubovali nam tusim, ze sa nam to nebude zapocitavat do data limitu.
  Zrazu mi dosiel mail, ze som prekrocil qoutu a mam zaplatit – lebo mi uz ani na Gmail nic nepride !

  Asi 12 000 fotiek som vymazaval par hodin. Naraz sa neda vymazat viac ako 1500 fotiek. A nie vzdy vymazanie prebehne. Takze treba vymazavat po malych blokoch. Uplna katastrofa a nechcem viac Google fotky ani vidiet !

  • Peter

   Prepac ale ked je niekto hlupy tak mu ani svatena voda nepomoze.
   Ked tam fotky nahras v ORIGINAL kvalite tak ti to logicky miesto zaberie.
   Ak si nastavis nahravanie v HIGH QUALITY – a teda dovolis google dane fotky komprimovat, tak mas miesto neobmedzene.

   PS: K clanku poviem len tolko.. ze titulok je mierne zavadzajuci, skor by tam malo byt naozaj realne, ze nebudu podporovat MINIMUM formatov, zato VACSINU stale ano.

   A preco prisla tato zmena ? Pretoze ludia zneuzivali dany system tym, ze uploadovali rozne subory ktore nemali s videom nic spolocne a len zmenili priponu suboru, takto mohli zdielat takmer vsetko, tato zmena by mala zariadit, ze sa taketo subory uz nebudu dat uploadovat.

+