MojAndroid

Google Fotky sú určite súčasťou života každého, kto používa smartfón s čistým Androidom. Takisto ich vo veľkom využívajú ľudia, ktorí proste chcú mať všetky fotky online prístupné kdekoľvek a kedykoľvek. A keďže takýchto používateľov je čoraz viac, Google sa snaží, aby bola jeho aplikácia čo najlepšia.

Nedávny tweet rozpútal diskusiu

David Lieb, jeden zo zamestnancov Google stojacich za Google Fotkami, na svojom Twitter účte nedávno uverejnil príspevok. Pýtal si v ňom názory ľudí a nápady na zlepšenie. Prišli ich stovky a diskusia okolo nich trvala hodiny. Nebolo to však nadarmo.

Lieb po istom čase ohlásil niekoľko noviniek, ktorých sa dočkáme už čoskoro. Mimo iného spomenul aj nie tak novú možnosť mazať fotky priamo v albumoch. Používatelia verzií pre iOS a počítače už takúto možnosť poznajú. Takisto pribudne prezeranie nedávno pridaných fotografií podobne ako v Google Disk.

Najväčšou novinkou je manuálne označovanie ľudí

Určite najviac zo všetkého väčšinu používateľov poteší tretia novinka. David potvrdil, že už čoskoro bude možné na fotkách označovať ľudí, ktorých umelá inteligencia nerozoznala automaticky. Ak aj vy čas od času chcete mať ľudí na fotke označených, toto sa bude hodiť.

google fotky označovanie
Na fotkách bude možné označovať ľudí, ktorých nerozoznal softvér

Tešíte sa na nové funkcie Google Fotiek? Aké novinky by ste privítali vy? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Fotky dostávajú tmavý režim prostredia
10.7.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+