MojAndroid

Služba a zároveň mobilná aplikácia Google Fotky je tu s nami už 4 roky. Veľa ľudí si mylne myslí, že služba je priamym nástupcom v roku 2016 zrušeného foto editora Google Picassa. V skutočnosti boli Google Fotky (Google Photos) súčasťou dnes tiež zrušenej sociálnej siete Google+. Od nej sa v máji 2015 oddelili a do dnešného dňa získali takú popularitu, že ju dnes využíva rekordná 1 miliarda ľudí. Informuje o tom server TheVerge.

Google Fotky nie sú prvou Google aplikáciou s 1 miliardou používateľov

Toto číslo publikoval server FastCompany. Služba Google Fotky je bežnou súčasťou každého Google účtu. Jeho používateľ si ju ale musí tak ako iné Google služby aktivovať a aktívne využívať, aby mohol byť započítaný do rekordného počtu. Následne môže využívať mobilnú aplikáciu dostupnú v obchode Google Play a často aj predinštalovanú v Android smartfónoch. Miliardu používateľov majú už aj iné Google aplikácie a služby ako napríklad Gmail, Youtube, Google Mapy a, samozrejme, Google vyhľadávanie.

Nová aplikácia Gallery Go číslo ešte navýši

Google Fotky umožňujú prezeranie a editovanie fotografií, respektíve videí, uložených v smartfóne alebo cloudovom úložisku. Tie môžu byť uložené v neobmedzenom počte v nižšej kvalite a bezplatnom, respektíve kúpenom, úložisku v plnej vyššej kvalite. Tvorcovia Google Fotiek chcú pokoriť aj 2-miliardovú hranicu používateľov. Pomôcť im k tomu má aj dnes predstavená aplikácia Gallery Go pre Android Go smartfóny. Tá je odľahčenou a na systém nenáročnou verziou Google Fotiek.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1.258899354 release
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.1.258899354 release
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google Fotky dostanú niekoľko nových užitočných funkcií
25.7.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+